Kontakta oss

Kontakta oss gärna om du har frågor, vill lämna in manus eller behöver pressmaterial.

Ordalaget Bokförlag AB
Box 17018
167 17 Bromma

Gatuadress: Nockeby Torg 6, 167 74 Bromma

Tel: 08-80 88 48
Fax: 08-80 88 49
bok@ordalaget.se

Margot Henrikson, förläggare: margot@ordalaget.se
Mattias Henrikson, förläggare, formgivare och redaktör: mattias@ordalaget.se
Sandra Fröjd, redaktionsassistent och pressansvarig: sandra@ordalaget.se
Hanna Gerhardsen, redaktör: hanna@ordalaget.se

FÖR BOKHANDELN:

Alla våra böcker finns på Bokrondellen. Som bokhandlare kan du också kontakta oss direkt eller våra representanter i bokhandeln, HEMMING&BAGGFELT:

Anders Hemming 073-073 03 78
Ylva Baggfelt 070-253 86 39
Emelie Andrén 070-544 88 83
Johan Moberg 070-316 77 70

mejl: fornamn@hemmingbaggfelt.se

Vår distributör är FörlagsSystem. Ordertel är 08-657 95 00.

MUSEER OCH BUTIKER:

Kontakta oss gärna för frågor om böcker och priser. Som butik får du köpa till s.k. f-pris (samma pris som för bokhandeln). Moms 6 % tillkommer alltid. Du kan beställa hur få eller många böcker du vill. Frakt tillkommer.

Vill du ha vårt NYHETSBREV 2-3 gånger per år? Mejla till anna@ordalaget.se

FOREIGN RIGTHS:

For queries regarding foreign rights, please send an e-mail to mattias@ordalaget.se or to our agent Amelie Bennet, amelie.bennet@bennetagency.com
Topplistan:
1. Studentköket Vego
2. Trädgårdens mysterier
3. Cykelpromenader
4. Päronmorsan, Peps och Jakten på den försvunna fjärrkontrollen
5. Lägermysteriet: Hemliga trean
Nu finns vår barnboksfigur MIFFY på kläder hos HENNES & MAURITZ! Det känns otroligt roligt!
Vår duktiga agent Amelie Bennet har nu sålt rättigheterna för STICKA TILL DIG SJÄLV till Norge.
Vill du ha vårt NYHETSBREV? Anmäl till johanna@ordalaget.se